google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

پارکت
1398/1/24    
بازدید: 542

کف پوش چیست ؟

 
لایه ی زیرکف را خوب بررسی کنیدآیا از نوع تخته های چند لایه هست یا بتنی می باشد؟ این مورد با توجه به انتخاب و البته بودجه شما تاثیر بسزایی در نوع  کفپوش  (کف پوش های چوبی سخت در مقابل نوع مهندسی آن) که انتخاب می کنید دارد، بنابراین قبل از خرید گزینه ها را بررسی کرده و محدودیت ها را در نظر داشته باشید.
این مورد روی نحوه ی نصب، نوع چسب و ماله مورد استفاده تاثیر دارد.
به طور معمول، اگر کف زمین چندلایه چوبی است، کف پوش های سخت، گزینه بهتری هستند، بخصوص برای مدت طولانی.
اگر کف زمین، بتونی است گزینه های شما محدودتر و البته کمی گران تر هستند. ابتدا اگر بخواهید از کف پوش های چوبی سخت استفاده کنید باید روی زمین ابتدا کفپوش های چندلایه ای نصب کنید؛ و نهایتا منجر به افزایش هزینه و همچنین بالا آمدن کف می شود. اگر کف زمین شما با مدل مهندسی و بتنی ساخته شده است، کف پوش ها را مستقیما روی بتن نصب کنید. با این حال اگر کف صاف و مسطح نباشد، باید ابتدا کف را برای نصب کف پوش آماده کنید که کمی به هزینه شما افزوده می کند.
محدودیت ارتفاع، کف پوش های چوبی سخت، بصورت معمول ضخیم تر و قطورتر از نوع مهندسی آن هستند. اندازه نوع سخت آن حدود ۳/۴ و نوع مهندسی معمولی آن ۳/۸ تا ۱/۲ است.( و اگر شما می خواهید زیر آن کفپوش چندلایه بزنید که حدود ۳/۴ به ارتفاع بالای آن اضافه می شود.) ارتفاع درها را چک کنید.( درهای خروجی چون معمولا از جنس فلز هستند، کوتاه کردن شان کمی سخت است ولی درهای داخلی این چالش را ندارند و راحت کوتاه می شوند؛ اما به هرحال به هزینه شما اضافه می کنند.) آیا  اضافه کردن چوب در خانه ممکن است ضرری در پی داشته باشد؟ ممکن است وقتی مشکل ساز شود که شما به قسمتی چوب اضافه کنید و به قسمت های دیگر خیر، یکی از رایج ترین ها وقتی است نزدیک پله ها کفپوش اضافه کنید که در اینصورت ارتفاع پله اول و آخر تغییر می کند. همچنین اگر می خواهید کف  آشپزخانه  را نیز کفپوش نصب کنید،( اگر درحال تغییر مدل کل بنای آشپزخانه نیستید) ارتفاع را در نزدیکی کابینت ها و دستگاه ی برقی دیگر چک کنید. آیا فضای خالی به اندازه کافی وجود دارد؟ آیا ممکن است هریک از دستگاها راهشان بسته شود؟ ( در مورد ماشین ظرفشویی، ممکن است الان به راحتی دردسترس باشد، اما اگر نیاز مثلا ۵ سال دیگر به تعمیر و یا جا به جایی پیدا کند بازهم راحت خارج می شود؟)قبل از شروع، اهداف خود و مکان هایی که می خواهید کفپوش کنید را مشخص کنیدچه قسمت های از خانه را می خواهید کفپوش کنید؟ آیا کل خانه مدنظرتان است؟ تنها طبقه ی اول؟ طبقه ی دوم؟ حال و پذیرایی و اتاق خواب ها؟  آشپزخانه  هم بخشی از این ماموریت است؟ پله ها چطور؟ اگر بودجه فعلی تان به شما این اجازه را نمی دهد که به همه ی لست رویایی خود برسید، اولویت های خود را مشخص کنید. (به یاد داشته باشید، می توانید بخشهایی را الان انجام دهدی و بقیه را بعدا). اگر از قبل تر بخش هایی از خانه کفپوش شده، بهتر است که سری جدید از نظر رنگ و جنس با آنها جفت وجور باشند. اگر کفپوش چوبی دارید، بررسی کنید که آیا می توانید آنها را بازیابی کنید و دوباره سمباده کشیده و روی آن کار کنید تا رنگ تازه ای بگیرد، که البته این به ترجیح شما بستگی دارد. حواستان باشد که خودتان را درگیر رنگ فعلی آنها نکنید. ( قبل از این کار یک بررسی کنید که آیا هزینه  سمباده کاشدین و روکاری کمتر از نصب کفپوش جدید هست یا خیر.)
چه رنگ هایی را دوست دارید؟
آیا بیشتر تمایل به تن رنگ های تیره، قرمز، قهوه ای یا ملایم تر دارید؟ این مورد از هر اتاق شما تاثیر می گیرد. مثلا در مورد اشپزخانه تان رنگ کفپوش را براساس رنگ کابینت انتخاب کنید.( یا اینکه اگر آنها را تعویض کردید، چه رنگی را قرا است انتخاب کنید؟) بنابراین شما رنگ کفپوش را در مقابل رنگ کابنت با هم در نظر بگیرید.( راهنماییک رنگ های متضاد بهتر هستند، و کابینت سفید با هر رنگ کف پوشی جور در می آید.) در هر اتاق و فضای خانه چق 
مقدار نور وجود دارد؟ فضا چقدر بزرگ یا کوچک است؟
بودجه کلی خود را مشخص کنیدقبل از هر چیزی، ببینید چقدر بودجه دارید و یا انکه چقدر می خواهید هزینه کنید؟ بالاترین حد شما چقدر است؟ در این مورد واقع نگر باشید. قرار است پولی دست تان را بگیرد و یا از کسی طلب دارید؟ مقدارش چقدر است و چه میزان از آن را می خواهید صرف این کار کنید.
به یاد داشته باشید که نیازی به صرف همه بودجه تان نیست
اما این را در ذهن داشته باشید که ممکن است هزینه کار مقداری بالتر از بودجه شما شود و ممکن است شما نیاز به گزینه های دیگری داشته باشید. ممکن است به این خاظر مجبور شوید، بخشی از کار رافعلا انجام دهدی و بقیه را بعدا. یا ممکن است انخاب های شما را در نوع چوب محدودتر کند. ( اغلب توصه می شود که بجای قربانی کردن سلیقه تان و محدودکردن انتخاب تان، بهتر است که کار را در چند مرحله متفوات و با فاصله زمانی انجام دهید.) اگر کف پوش چوبی خیلی گران است می توانید به لمینت و یا کارپت فکر کنید... یا بعضی قسمت ها را کف پوش چوبی و برخی جاها را لمینت یا کارپت کنید.
هزینه های اضافی و پیش بینی نشده را در نظر داشته باشید
معمولا وقتی هزینه کف پوش ها را در مغازه و یا انترنت جستجو می کنید، بنظر ارزان می آیند و این بخاطر ان است که تنها هزینه جنس را در نظر می گیرند و بقیه هزینه ها شامل نصب، کارگر، برداشتن پوشش کف قبلی، هزینه حمل و نقل و کارهای دیگر شامل ماله کشی و قالب گیری  را در نظر نمی گیرند. همچنین اغلب خریداران، قیمت هر متر مربع را بررسی می کنند و اندازا متراژ اتاق را محاسبه می کنند ولی اندازه کمدها و راهروها را در نظر نمی گیرند که حدود 10 درصد از کف پوش به هرحال هدر می رود. گاهی نیاز است تا کف به خوبی برای این کار آماده شود. بنابراین همانطور که ملاحظه کردید، تا اتمام کامل کار هزینه های پیش بینی نشده زیادی هستند که باید آنها را در نظر داشته باشیم. معمولا در این مواقع باید در مورد محل هایی که نیاز به کف پوش دارند یک بازنگری دوباره کرد که آیا با پس انداز کنونی شما جور در می آید یا خیر.
مشخص کنید که چه بخش هایی را قصد دارید کفپوش کنید و از متخصص چه انتظاری دارید.
ابتدا بهتر است که پیمانکاران حرفه ای این تخصص را بررسی و ارزیابی کنید، اما برخی از بخش ها را صاحبخانه خود می تواند کفپوش کند و مقداری در هزینه صرفه جویی کند. به عنوان مثال، چه کسی مایل است که مبلمان را جا به جا کند؟ چه کسی کفپوش های قدیمی را جدا می کند؟ باید مشخص کنید که صرفه جویی در زمان برای شما مهم تر است یا صرفه جویی در هزینه. قابلیت های خود را بدانید...برخی موارد ممکن است طولانی تر از زمانی که صاحبخانه انتظار دارد طول بکشد. گاهی بودجه یکی از عوامل محدودکننده است، و انجام برخی از این کارها ممکن است از شما هزینه کمتری بگیرد تا شما قادر باشید در انتخاب کفپوش چیزی را که بیشتر ترجیح می دهید خریداری کنید.(یا همه بخش ها را کار کنید.)در مورد فروشگاه های محلی و پیمانکاران تحقیق کنید و از ابتدا دوستان تان را در کار درگیر کنید.از دوستان و حرفه ای های این کار و دیگر پیمانکاران بخواهید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند. برخی افراد با یک تماس تلفنی از دوستان و دیگر افراد مورد اطمینان مشورت می گیرند، برخی در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و یا گروه های تلگرامی سوالات خود را مطرح می کنند، برخی از گروه هایی که مادران در آن عضو هستند هم گزینه مناسبی می باشند که به شما پیامانکاران خوبی را پیشنهاد خواهند داد.
در گوگل در مورد فروشگاه های محله خود و دیگر محله ها جستجوکنید. می توانید با تایپ کردن نام فروشگاه و شهر خود اطلاعات آنها را پیداکنید و نظرات دیگر کاربران را در مورد آنها ببینید.( البته این مورد برای وقتی است که فروشگاه ها در گوگل و یا دیگر صفحات وب فعال باشند یا کاربران در ممورد آنها نوشته باشند). البته همیشه می توانید برای نصب پارکت و کفپوش با یک متخصص در سنجاق مشورت کنید.
معمولا اگر کار را با یک فروشگاه پیش ببرید، کفپوش بهتر و باکیفیت تر،  راهنمایی های بیشتر و ارتباطات قوی تری را ایجاد می کنید نسبت به زمانی که کار را از جهت تهیه مواد و کارگر تقسیم کنید. می توانید فردی را در اختیار داشته باشید که با داشتن دید کلی در مورد کار و اطلاع از قیمت ها برای شما توصیه های خوبی داشته باشد تا شما انتخاب هوشمندانه و دقیقی داشته باشید. تا دل تان بخواهد مواردی بوده اند که مشتریان برای صرفه جویی در هزینه، جنس های ارزان تر را انتخاب کرده اند، اما بعدا متوجه شده اند که این انتخاب منجر به هزینه بیشتر در اجرای کار و کارگر شده است. بنابراین، آنها در واقع نه تنها در هزینه صرفه جویی نکرده اند، بلکه جنس نامرغوب نیز دریافت کرده اند. اطمینان حاصل کنید که هزینه کلی کار را در نظر گرفته باشد. روی هزینه های حدودی و ریزبه ریز تمرکز نکنید، چون فروشگاه به فروشگاه این موارد متفاوت است. تمرکزتان روی هزینه ی کلی باشد و مقایسه معقولی را انجام دهید. با مثالی این موضوع را برای شما روشن تر می کنیم. ممکن است برخی فروشگاه ها هزینه بسیار کمی را برای نصب به شما ارائه کنند، اما با عقل جور در نمی آید که کارگری با این هزینه محدود کار را برای شما انجام دهد، بنابراین فروشگاه مابه تفاوت هزینه واقعی کارگر را در جای دیگر از شما می گیرند. بنابراین هزینه های نصب را پرسیده و با فروشگاه های دیگر مقایسه کنید. توجه کنید که ممکن است عرض کفپوش ها از 12 فوت تا15 فوت متفاوت باشند، بنابراین به متراژ متفاوتی نیاز دارید. برخی مکان ها ممکن است برای پله مصرف بیشتری داشته باشد، اما برای برداشتن کفپوش کمتر باشد و یا برعکس. بنابراین بهتر است که به هزینه کلی توجه کنید...چون در آخر، گرچه ممکن است هزینه کارگر کم باشد، اما هزینه ای که باید پرداخت کنید بیشتر می شود.
بدانید و آگاه باشید که همیشه ارزان تر بهتر نیست…در واقع بدتر هم هست.
بله، هرچقدر که پول دهید، آش می خورید( همینه ضرب المثل اش؟) هیچ ارزانی بی علت نیست، چوب های ارزان، دلیلی دارد که ارزان هستند. اغلب آنها حالت های ارزانی از چوب هستند(مثل نوع مهندسی در برابر نوع سخت آن)، درجه ی پایین تری از چوب دارند( مانند نوعی از چوب که متراکم تر است، تنوع رنگ بیشتری دارد، کوتاه تر است و در جه قطعات آن پایین تر است.)، فرزکاری نامرغوبی دارند(مانند وقتی که لبه ها محکم نیستند و هنگام نصب شما این فاصله‎ها را خواهیددید.)، و یا پرداخت نامرغوبی دارند( مثل نوعی از کفپوش که به راحتی روی آن خراش می افتد.)
در مورد جنس  بامبو احتیاط کنید
به عنوان یک قانون کلی در نظر داشته باشید که بامبو مقاومت پایداری در برابر رطوب و فشار راه رفتن ندارد. اکثر بامبوهایی که بصورت عمده در فروشگاه های برزگ به فروش می رسند، در چین تولید شده اند(این بدین معناست مه معمولا در خود فرمالدهید دارند) و نسبت به بقیه بامبو‎ها ارزان تر هستند که این ارزانی علت نیز دارد...معمولا به مدت طولانی باقی نمی مانند و نمی توان دوباره آنها را بازپرداخت کرد. بنابراین اگر کفپوش های شما گود شود و یا خراش بردارد یا باید با آنها سر کنید و یا آنها را عوض کنید.( تعویض آنها از نصب اولیه هزینه ی بیشتری دربردارد، زیرا اکنون نیاز است تا آنها را از کف جدا کرده، و اگر چسبیده باشند که نیاز است ابتدا آنها را نرم کرده و کف را آماده کنید. توجه: بامبوهابب با رشته ها درهم تنیده بهتر هستند، اما بعضی از آنها نیز مشکلات خود را دارند...و این خود هزینه زیادی را در بر دارد اگر بیشتر از نوع بلوطی آن نباشد. دوباره این نکته را یادآور می شوم که هرچه قدر پول دهید، آش می خورید. اگر خیلی ارزان است، پس جنس آن نامرغوب است.بهرنگ