google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

عایق صدا
1398/1/20    
بازدید: 9
عایق صوتی دیوار مشترک:
به منظور کاهش صداهایی مانند صحبت کردن، تلویزیون و مکالمه با تلفن و... می بایست از “عایق صوتی دیوار مشترک” شرکت سامان تهویه ایرانیان در آپارتمان ها، منازل  مسکونی و اداری استفاده نمود. 
این نوع از "عایق صوتی دیوار مشترک" برای مصارف مسکونی یا اداری به کار می روند و صداهایی را که با فرهنگ آپارتمان نشینی در تضاد باشند، کاهش داده و جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های سنتی به شمار می آیند. شایان ذکر است "عایق های صوتی دیوار مشترک" شرکت STI  به صورت رولی بوده و با استفاده از قیچی و کاتر به اندازه دلخواه برش داده می شوند و بدون نیاز به چسب بر روی سطوح نصب و اجرا می گردند.
راهکار مناسب جهت عایق صوت نمودن دیوارهای مشترک چیست؟
جهت عایق صوت نمودن یک دیوار مشترک مابین دو واحد می بایست از عایق های صوتی چسبدار STI به ضخامت 2 تا 5 سانتیمتری استفاده نمود. به این ترتیب که ابتدا یک لایه عایق جاذب صدا به ضخامت 2 یا 2.5 سانتیمتری به صورت عمودی بر روی دیوار نصب و در صورت نیاز لایه بعدی (لایه دوم) را به صورت افقی بر روی لایه اول اجرا می نماییم. پس از اتمام عملیات عایق کاری جهت داشتن ظاهری زیبا و مناسب و همچنین بالا بردن سطح کیفی کار (کنترل نمودن بیشتر صوت) و محافظت عایق در برابر ضربات مکانیکی و روزمره می بایست از یک لایه محافظتی نظیر؛ کاغذ دیواری ضخیم خارجی (آخرین پیشنهاد شرکت)، دیوار پوش، پانل گچی، چوب، گچ و خاک نمودن و ... استفاده نمود. روش فوق بهترین پیشنهاد جهت کاهش صدای انتقالی به محیط تا به امروز می باشد.
عایق جذب صدای (عایق صوت دیوار فوم صدا و عایق صداگیر آکوستیک) شرکت STI با ساختار دو رو صاف از ضخامت 6 تا 50 میلیمتر موجود بوده و در دو نوع ساده و پشت چسبدار قابل ارائه می باشد. به طور مثال؛ اگر دیواری مشترک با محیط مجاور دارید، جهت آکوستیک نمودن آن محیط می بایست از دو لایه عایق صوتی چسبدار که ضخامت هر یک 20 میلیمتر می باشد (4 سانتی متر) استفاده نمایید. لایه اول به صورت عمودی و لایه دوم را به صورت افقی بر روی سطح دیوار نصب و اجرا نمایید تا صدای انتقالی به محیط شما تا حد قابل توجهی کاهش یابد. پس از نصب و اجرای عایق صوتی با ساختار دو رو صاف STI بر روی دیوار موردنظر می توان جهت داشتن ظاهری مناسب و زیباتر و بالا بردن کیفیت کار اجرایی، بر روی سطح عایق از یک لایه محافظتی نیز استفاده نمود. شایان ذکر است جهت آکوستیک نمودن سقف نیز از روش فوق استفاده می گردد.
انواع پوشش ها و لایه های محافظتی جهت نصب و اجرا بر روی عایق های صوتی عبارتند از:
تشکیل دیوار جدید (رابیتس بندی به همراه گچ و خاک)
پانل گچی
کناف (تایل های آماده 2*1)
دیوار پوش (در رنگ ها و طرح های گوناگون)
ورق کامپوزیت
چوب و MDF  و ...
بدیهی است چنانچه عایق صوتی (عایق صدا _ عایق فوم صوت) انتخابی از سوی آن مشتری محترم از ضخامت بیشتری برخوردار باشد، جذب صدای بالاتری داشته و از لرزش و انعکاس صوت تا حد قابل توجهی جلوگیری به عمل می آورد.
فوم عایق صدا و عایق فوم آکوستیک صوتی صداگیر با ساختار دو رو صاف نیز همانند عایق صوتی با ساختار شانه تخم مرغی جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های سنتی و قدیمی پشم شیشه، پشم سنگ و یونولیت بوده و می توان آن را به راحتی بر روی هر سطح صاف و صیقلی نصب و اجرا نمود.
نوارهای درزگیر از جنس عایق شرکت STI جهت درزبندی پنجره، درب و کاهش صوت به داخل محیط به کار رفته که در ابعاد و سایزهای گوناگون قابل ارائه می باشد و جنس آن نیز همانند جنس عایق صوتی یا فوم صدا می باشد. 
شایان ذکر است عایق های جاذب صدای شرکت STI (پنل صوتی) قابلیت برش به ابعاد و اندازه های دلخواه را داشته و می توان آن ها را به راحتی و با ابزاری ساده نظیر: کاتر و یا قیچی برش داد.
به طور کلی عایق صوتی شانه تخم مرغی، عایق صوتی دو رو صاف و پنل های صوتی پلی یورتان بهترین گزینه و راه حل جهت کاهش صوت، لرزش و انعکاس صدا به شمار رفته و امروزه در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی مورد استفاده قرار می گیرند.
عایق های صوتی شانه تخم مرغی، دو رو صاف و فوم های صداگیر PU بسیار انعطاف پذیر بوده و می توان آن ها را به راحتی و با توجه به هر نقشه اجرایی نصب و اجرا نمود.بهرنگ