google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته
1397/12/22    
بازدید: 562

دوربین مداربسته دیجیتال و آنالوگ 

کلینیک ساختمانی سپاکو توانایی اجرا و نصب دوربین های مداربسته را در دو نوع دیجیتال و آنالوگ  می باشد 

برای انتخاب بهترین دوربین برای اماکن لازم است بدانیم دوربین هایی که تحت شبکه هستند مناسب است یا  آنالوگ یا دیجیتال؟کدام برا باید اجرا نمود؟  باد  بررسی دقیق در مورد هر دو سیستم را انجام داد تا بتوانیم مشخص کنیم خصوصیات کلیدی دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال کدام هستند .

 

 

مزایای استفاده از سیستم‌های دیجیتال نسبت به سیستم‌های دوربین مدار بسته آنالوگ

بزرگترین مزیت یک سیستم دوربین مداربسته مگاپیکسلی داشتن تصاویر با وضوح بسیار بالاتر است.  دوربین‌های دیجیتال از 0.1 مگاپیکسل تا ۵ مگاپیکسل متغیر هستند و این وضوح توسط دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه (NVR) حفظ می‌شوداین یعنی شما میتوانید ، جزئیات دقیقی را ببینید . یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ می‌تواند حداکثر ۷۰۰ TVL ایجاد کند که معادل حدود ۰.۴ مگاپیکسل است.
تکنولوژی قدیمی‌تر دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال (DVR) بصورت CIF ضبط می‌کنند که حدود یک چهارم از جزئیاتی که از تلویریون‌های غیر اچ دی قدیمی دریافت می‌کردید را فراهم می‌کنند. دستگاه‌های DVR امروزی بصورت 4CIF ضبط می‌کنند که تقریباً همان میزان جزئیات تلویزیون غیر اچ دی را ایجاد می‌کند. برای داشتن وضوحی شبیه به یک تلویزیون اچ دی (با کیفیت بالا) نیاز به یک سیستم دوربین دیجیتال مگاپیکسلی خواهید داشت.
در بسیاری از موارد کیفیت تصویر اصلی ترین عامل قابل اهمیت است به خصوص اگر نیاز به داشتن جزئیاتی مانند تشخیص چهره برای دیدن آنچه که از انبار یا کشوی پولتان برداشته است  داشته باشید در سیستم دیجیتال مگاپیکسلی بهتر دیده میشود تا در سیستم آنالوگی .

دوربین‌های مگاپیکسلی محدوده بسیار وسیع‌تر از دوربین‌های مدار بسته آنالوگ را پوشش می‌دهند

یک دوربین دیجیتال می‌تواند یک محدوده‌ی بسیار وسیع‌تر از یک دوربین استاندارد مدار بسته آنالوگ را تحت پوشش قرار دهد، برای مثال یک دوربین مگاپیکسلی اغلب می‌تواند به راحتی ناحیه‌ای که نیاز به 4 دوربین آنالوگ دارد را به تنهایی تحت پوشش قرار دهد. 

سیستم‌های دیجیتال عملکردهای جستجوی بسیار قوی‌تری را ارائه می‌دهند

یکی دیگر از مزایای سیستم دیجیتال این است که قابلیت پخش مجدد و جستجوی عملکردی آن بسیار بهتر از پیشرفته ترین سیستم‌های DVR آنالوگ است. یک دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه (NVR) شامل ویژگی‌هایی مانند جستجوی شیء است، اگر یک شیء گم شده باشد می‌توان یک مربع در اطراف فضایی که در آن قرار داشته کشید و پس از آن NVR به طور خودکار فعالیت‌های انجام گرفته در آن محدوده را جستجو می‌کند. 

 
مزایای سیستم‌های آنالوگ نسبت به سیستم‌های دیجیتال

ارزان‌تر بودننگهداری راحت‌تر
کابل طولانی‌تر همراه با دوربین‌های مدار بسته آنالوگمحصولات نظارتی آنالوگ ترکیب و مطابقت
مشاهده فیلم آنالوگ بصورت آنیهزینه

بهرنگ