google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

افزایش گوگرد عامل بوی نامطبوع تهران است

افزایش گوگرد عامل بوی نامطبوع تهران است

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران اعلام کرد که براساس یافته‌های علمی این سازمان "عامل بوی نامطبوع در تهران مربوط به افزایش غیراستاندارد میزان گوگرد است‌".

 
 
حدود دو هفته پیش رسانه‌ها گزارش دادند که بوی نامطبوع، تهران را مجددا فرا گرفته و در مناطق شهر به مشام می‌رسد و وضعیت نامناسبی ایجاد کرده، امروز (یکشنبه ۱ دی) مسعود تجریشی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران اعلام کرد که براساس یافته‌های علمی این سازمان "عامل بوی نامطبوع در تهران مربوط به افزایش غیراستاندارد میزان گوگرد است‌".
روزنامه شرق در ۱۷ آذر نوشت که "بوی نامطبوع بار دیگر بخش‌هایی از تهران را فراگرفت و بارش باران هم نتوانست مانع از انتشارش شود."
آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران،  همان روز  در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: "با توجه به تکرار مساله بوی نامطبوع ، کماکان شاهد عدم واکنش سریع برای شناساسایی منشاء آن هستیم".
پیروز حناچی، شهردار تهران، نیز در این خصوص گفت  "از تحویل اطلاعات بوی نامطبوع پایتخت به ستاد بحران خبر داد" و اضافه کرده در روزی که بوی تعفن در نقاط مختلف شهر احساس شده "باد جنوبی در تهران می‌وزید و ممکن است بوی منطقه آرادکوه و حوالی فرودگاه امام خمینی را به تهران آورده باشد".
 
 امروز آقای تجریشی به خبرگزاری ایسنا گفته است: "باتوجه به اینکه این بو از سمت شهرری آغاز می‌شود، برای یافتن منشاء آن لازم است صنایع مستقر در این منطقه را مورد ارزیابی قرار دهیم تا مشخص شود آن‌ها از چه سوختی استفاده و چه فعالیتی در زمان انتشار بوی نامطبوع داشته‌اند."
به گفته وی پس از "بررسی‌های علمی" در خصوص منشا بوی نامطبوع هفته‌های تهران به این نتیجه رسیده‌اند "که در زمان‌هایی که این بو منتشر می‌شود میزان گوگرد با حجم بسیار زیادی افزایش می‌یابد و این وضعیت را تمام ایستگاه‌های ما نشان می‌دهد".
آقای تجریشی با قاطعیت می‌گوید: "آنچه که الان می‌توانیم بگوییم منشا بو، گوکرد بوده و در جنوب تهران از حدود شهر ری شروع شده است."
معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران از وجود سه مجموعه بزرگ صنعتی در شهر ری سخن گفته و اذعان نموده "که در حال حاضر نوع سوخت مصرفی آن‌ها در حال بررسی است" و "بیشترین گزینه‌های بررسی ما از این صنایع مربوط به نوع سوختی است که این صنایع مورد استفاده قرار داده‌اند."
به گفته وی در صورتی که برخی صنایع از مازوت و یا گازوئیل غیراستاندارد استفاده کنند، منجر به تولید گوگرد می‌شود.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به گسترش مجدد بوی نامطبوع در حساب توییتر خود نوشته است:‌ "کارخانه سیمان مجاور تهران در ۱۵۰ روز گذشته از مازوت استفاده می‌کرده. ضمن اين كه به نظر می‌رسد آرادكوه نقش کمی در اين ماجرا داشته باشد."
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
بهرنگ