google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

مشخصات درب ضد سرقت

مشخصات درب ضد سرقت

چه نکاتی را قبل از خرید درب ضد سرقت باید بدانیم؟

امروزه درب ضد سرقت جایگزینی بی رقیب برای درب های معمولی می باشد و و در این سال های اخیر همواره جایگاه اول خود را در میان دیگر درب های ورودی آپارتمان حفظ کرده است. فروش درب ضد سرقت در انواع گوناگون و تقاضای  بالای درب ضد سرقت منجر به کثرت تولید کننده های درب ضد سرقت، وارد کننده های درب  ضد سرقت و همچنین فروشنده های درب ضد سرقت شده است که در کنار نتایج مثبت آن  تبعاتی همچون ورود گشترده درب های ضد سرقت تقلبی به بازار داشته است، که این مسئله  خرید درب ضد سرقت را برای خریداران درب امنیتی دشوار کرده است. چه بسا چقدر درب ضد  سرقت فیک به دست مشتریان افتاده است. در پایان این بخش از توضیح اضافه کنم به  دنبال این مسئله سوالات مهمی قبل از خرید درب ضد سرقت همواره دغدغه خریداران بوده  است. که در ادامه این مقاله به این سوالات پاسخ خواهم داد.  قبل از هرچیز این سوالات عبارتند از:
 
  • مشخصات درب ضد سرقت استاندارد چیست؟
  • مزایای درب ضد سرقت چیست؟
  • کاربرد درب ضد سرقت چیست؟
  • انواع درب های ضد سرقت کدام اند؟
  • بهترین مارک درب ضد سرقت کدام است؟
  • چگونه درب ضد سرقت واقعی را از درب معمولی تشخیص  دهیم؟
  • بهترین قیمت درب ضد سرقت کدام است؟
همانطور که اشاره شد در ادامه مقاله پاسخ سوالات  خود را خواهید یافت.
 
 
درب ضد سرقت چیست؟
 
اصطلاح امنیت درب مجموعه  ای از اقدامات مورد استفاده در تقویت درب  ها در برابر شکستن درب، اهرم نمودن فشار و برش و جلوگیری از جرایمی مانند سرقت و تهاجم در منزل اطلاق شود. درب ضد سرقت یا security doors در ساختمانهای تجاری و دولتی و همچنین در اماکن مسکونی استفاده  می شود.
 
 
مشخصات درب ضد سرقت چیست؟ (ساختار درب ضد سرقت)
 
درب ضد سرقت تشکیل شده از چارچوب اصلی که لنگه در  در آن قرار می گیرد. چارچوب لنگه در ، ورق فلزی ، عایق صوت و حرارت بعنوان پر  کننده یراق آلات و دیگر متعلقات که در
ادامه خواهید خواند. در ابتدا استراکچر درب ضد سرقت را برای شما شرح خواهم داد تا  بدانید چگونه این درب های ورودی آپارتمان ضد سرقت می باشد.
 
 
چارچوب فولادی
 
چارچوب اصلی درب ضد سرقت که لنگه درب در آن نصب می  شود، قاب فولادی می باشد که عرض ان 12 الی 24 سانتیمتر است که بستگی دارد درب ضد  سرقت چینی باشد یا ترک یا ایرانی. لنگه درب به واسطه لولا ها در چارچوب نصب می  شود. و زبانه های لنگه درب امنیتی از سه جهت در داخل چارچوب قفل می شود.  به علت سنگین بودن درب ضد سرقت چارچوب باید مقاومت  کافی برای برای نگهداری لنگه درب را داشته باشد تا درب ضد سرقت از رگلاژ خارج  نشود.
 
 
اجزای لنگه درب ضد سرقت
 
اکنون به اجزای تشکیل دهنده لنگه درب ضد سرقت می  پردازیم که به شرح زیر می باشد:
 
 
چارچوب فلزی (قاب فلزی)
چارچوب فلزی که در درب های ضد سرقت اصلی عمدتا از  جنس فولاد می باشد عبارتند از کلاف فلزی که به صورت محیطی قاب اصلی لنگه درب را  بوجود آورده است. این چارچوب در دو نوع به کار می رود.
در نوع اول برای تقویت مقاومت درب ضد سرقت در برابر  خمش از قید های فلزی در راستای افقی و عمودی به پروفیل محیطی از طریق جوش متصل می  شود. ضخامت پروفیل محیطی لنگه درب ضد سرقت معولا 5/1 میلیمتر است و عرض آن حدود 70  -90 میلیمتر می باشد.  در نوع دوم پروفیل محیطی لنگه درب ضد سرقت قید ها به  کار نمی رود در عوض ورق فولادی که بر روی پروفیل سوار می شود از نوع سینوسی می  باشد، که کار آن همان تقویت مقاومت خمشی است که توسط قید ها در نوع اول انجام می  شد.
 
 
ورق فلزی میانی
از اجزای دیگری که باعث ضد سرقت شدن درب می شود،  ورق فلزی است که بر روی پروفیل محیطی جوش می شود. این ورق می تواند سینوسی باشد  وقتی که بر روی نوع دوم پروفیل سوار می شود و یا می تواند ساده باشد وقتی که بر  روی پروفیل قید دار ساخته می شود.
 
 
اجزای پر کننده داخل لنگه درب ضد سرقت
همانطور که تا اینجا توضیح داده ایم لنگه درب  امنیتی از یک پروفیل محیطی تشکیل شده است که ورق های فلزی بر روی آن سوار می شود  که در نهایت فضای بسته خالی را به وجود می آورند. برای تقویت عایق حرارت و صوت درب  ضد سرقت از مواد پر کننده ای همچون بتن، پشم سنگ، فوم پلی استایرن، پشم شیشه می باشد.
 
 
پنل رویه درب ضد  سرقت
روکش درب ضد  سرقت که شکل ظاهری آن را تشکیل می دهد از جنس ام دی اف ملامینه های گلس لمینت پی وی سی و چوب می باشد.  بسته به سلیقه مشتری بر روی پنل درب ضد سرقت سی ان سی می شود.
 
 
روزنه یا چشمی درب ضد سرقت
چشمی درب ضد سرقت یک لنز کوچک در بخش میانی درب امنیتی است که میتوان افراد پشت درب را بدون باز کردن درب مشاهده کرد. که این قطعه در درب های معمولی هم از گذشته به کار رفته است.
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
بهرنگ