google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی

چه رنگی برای دکوراسیون منزل مناسب است؟

نکته را برای زمانی که رنگ دکوراسیون خود را انتخاب می کنید، در نظر بگیرید

1. هر رنگی را انتخاب می کنید، در مورد این که چقدر وقت در آن صرف خواهیم کرد و چه زمان هایی در آن اتاق خواهید بود, چه فعالیت هایی در آن اتاق انجام خواهد شد و حال که می خواهیم رنگ های مورد استفاده را ایجاد کنیم, فکر کنید.

2. باید ببینید که آیا نور خورشید وارد اتاق می شود یا خیر، و چه زمان هایی, صبح, بعد از ظهر, در تمام روز, یا اصلاً (آن بستگی به موقعیت اتاق دارد).

3. دقت کنید که اتاق چقدر بزرگ است.

با توجه به این, از رنگ های روشن تر یا تیره تر استفاده کنید. رنگ های روشن احساس فضای بیشتری را می دهند و رنگ های تیره تر یا گرم باعث می شود که اتاق کوچک تر به نظر برسد. مردم رنگ ها را به طور متفاوت درک می کنند.

به طور کلی, آن ها به رنگ ها به روش های مشابهی واکنش نشان می دهند, اما اثرات آن برای هر فرد یک سان نخواهد بود. برای مثال, یک رنگ خاص می تواند به طور ناخود آگاه برخی از خاطرات و یا احساسات شما را بیدار کند, این می تواند برای شخص دیگری هم رخ دهد, اما احساسات و خاطرات متفاوت هستند.

یک مثال دیگر, رنگ سیاه است که بسیاری آن را با عزاداری و یا چیزهای غم انگیزی مرتبط می دانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دوست داشته باشند و احساس خوبی بگیرند. استفاده از روان شناسی رنگ ها در طراحی داخلی تضمین نمی کند که برای هر فرد در خانه دقیقاً یک حس را منتقل کند.

برخی از اثرات روانی رنگ های قهوه ای, سفید, خاکستری, سیاه, زرد, قرمز, ارغوانی, بنفش, آبی و سبز را شرح خواهم داد. روان شناسی رنگ ممکن است به شما کمک کند وزن خود را
کم کنید, رنگ به اضافه یک سایت متخصص می تواند نتایج خوبي بدهد.


رنگ شناسی رنگ قهوه ای در دکوراسیون

با رنگ قهوه ای, شما می توانید احساس طبیعی بودن و راحتی را به خانه خود القا کنید. رنگ های قهوه ای معمولا با سایه های مشکی, زرد, خاکستری, سبز, قرمز و حتی ارغوانی ترکیب می شود.


چون از ترکیبی از رنگ های مختلف ساخته شده است, قهوه ای در هیچ جای دیگری در نمودار رنگی یافت نمی شود و اغلب رنگ خنثی محسوب می شود. رنگ قهوه ای می تواند بسیار خوشایند باشد، اگر ما به شکلات, قهوه و کیک فکر کنیم.

این رنگ زیاد در طبیعت یافت می شود. تقریباً هر گیاهی که پیدا می کنیم، رنگ قهوه ای دارد. در بسیاری از جاها قهوه ای رنگ زمین است. بنابراین قهوه ای می تواند حس امنیت و ثبات را به ما بدهد. این رنگ برای شما عالی است, اگر شما عاشق گربه هستید.

می توانید تصور کنید که یک گربه در گوشه اتاق نشسته است و شما و بچه گربه تان مشغول تماشای فیلم با بخاری هستید. در ترکیبات داخلی, قهوه ای می تواند عمق و گرما را اضافه کند.

در طرح های رنگ خنثی، می توانید کمی رنگ قهوه ای به آن ها اضافه کنید تا از آن ها استقبال بیشتری کنید. مبلمان و کف پارکت زیبا و یا رنگ های طبیعی می توانند سلیقه خوبی باشند. یا اگر از رنگ های طبیعی قهوه ای در چوب های پولیش نشده استفاده می کنید، یک اثر روستایی دلپذیر ایجاد می کند.


تاثیر رنگ سفید در طراحی دکوراسیون:

از اثرات روانی رنگ سفید برای ایجاد یک نگاه تازه و تمیز در منزل خود استفاده کنید. مردم چیزهای مختلفی را با سفید دوست دارند.سفید برای ایجاد ظاهری سبک, آرام و خالص به کار می رود.

اگر در یک اتاق بر روی دیوارها, مبلمان یا کف اتاق استفاده شود, سفید ممکن است این احساس را بدهد که خیلی بیشتر از آن چیزی است که هست و می تواند طراوت تازه ای را ببخشد.

اگر نمی خواهید اتاق بسیار رنگی داشته باشید، اما سفید زیاد نمی خواهید, می توانید از سفید در ترکیب با دیگر رنگ های خنثی استفاده کنید. سیاه, قهوه ای یا خاکستری با سفید تناسب دارد.

برای استفاده از تاثیرات روان شناختی رنگ سفید, شما نباید زیاد از آن استفاده کنید, فقط برای تاکید بر چیزهای خاصی از قبیل پنجره ها و چارچوب درها.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
بهرنگ