google-site-verification: google323f5cf7684b04dc.html

منوی کاربری

رنگ شناسی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ شناسی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ شناسی در طراحی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی رنگ ها تاثیرات متفاوتی بر افراد دارند پس با توجه به نکات رنگ شناسی می توانید برای طراحی دکوراسیون منزل خود بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید.

روان شناسی رنگ برای طراحی داخلی

باید بدانیم که رنگ ها به طور تصادفی مورد استفاده قرار نمی گیرند. در نگاه اول ممکن است فکر کنیم انتخاب رنگ ها برای یک اتاق نشیمن برای مثال، یا برای کل خانه ساده است، زیرا ما آنچه را که دوست داریم را انتخاب می کنیم.

در بسیاری از موارد، نتایج بسیار خوب هستند، اما در اغلب موارد، اگر شما چیزی درباره رنگ ها نمی دانید و اینکه چه ترکیباتی برای سبک منزل شما عالی به نظر می رسند، نتایجش ممکن است هیچ چیز مشترکی با ظاهر حرفه ای نداشته باشد

افرادی که طراحان داخلی هستند, دانشی در مورد رنگ ها دارند, خوب می دانند که کدام دسته به رنگ خاصی تعلق دارند, چه رنگ هایی برای ترکیبات مناسب هستند و بیشتر آن ها اثرات روانی رنگ را می دانند و اینکه چه چیزی بهتر است تا نتیجه مطلوبی بدست آید.


رنگ شناسی در طراحی دکوراسیون داخلی

بنابراین اول باید بدانیم که سه رنگ اصلی داریم:زرد, قرمز و آبی. وقتی این رنگ های اصلی را با هم ترکیب می کنیم, رنگ های ثانویه و فرعی را به دست می آوریم:

زرد و آبی, سبز می شود.
زرد و قرمز نارنجی می شود.
آبی و قرمز، بنفش می شود.
رنگ های اصلی را می توان با رنگ های ثانویه مخلوط کرد و رنگ های متفاوتی را به دست آورد، که رنگ های سومین نامیده می شوند. رنگ ها مکمل یکدیگر در گراف هستند. هر جفت رنگ ها مکمل یکدیگر هستند و یک رنگ خنثی تولید می کنند.


هر فردی رنگ ها را سرد یا گرم می بیند. اگر نمودار رنگ را می بینید, معمولاً رنگ های سرد، در رنگ های آبی و سبز هستند و رنگ های گرم در سمت نارنجی و قرمز قرار دارند.

رنگ ها حالت خاصی از ذهن به ما می دهند, می تواند ما را تشویق کند, می تواند ما را خوشحال کند, می تواند باعث شود احساس امنیت و آرامش کنیم, می تواند توانایی تمرکز یا به یاد آوردن چیزهای دلپذیر را افزایش دهد.

رنگ هایی هم وجود دارند که ما را افسرده می کنند, اجازه دهید چیزهای غم انگیز را به خاطر داشته باشید, می توانند خسته کننده باشند یا بعد از مدتی آزاردهنده شوند. ما باید این موضوع را وقتی که رنگ های خود را انتخاب می کنیم, در نظر بگیریم. بالاخره ما کسانی هستیم که در خانه هستیم و خیلی مهم است که در مورد آن احساس خوبی داشته باشیم.نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
بهرنگ